Mustafa İslamoğlu’nun babası: Benim oğlan sapıttı!

Bize “niçin bunlarla uğraşıyorsunuz, Müslümanın müslümanla uğraşması yakışıyor mu size” diyenlere cevap niteliğindedir. İşte duyarlı bir baba, oğlunun sapıttığını tüm Müslümanlara ilan ediyor. Biz söylemiyoruz, babası söylüyor. Hani biz reddiye yapınca bazı şeylerle suçluyorsunuz da bu babanın derdi nedir? Tek ortak derdimiz İslamdır.

MUSTAFA İSLAMOĞLU’NUN BABASININ ALİ EREN’E YAZDIĞI MEKTUPTAN BİR BÖLÜM

“Muhterem Ali Eren Beyefendi!..

Selamlar, sevgiler, dualar, hürmetler…

Allah, hidayet ve salah veresice oğlum Mustafa İslamoğlu’na köşenizde verdiğiniz, “Kur’an–ı Kerim’e el sürme” mevzuunda, alimane, arifane, vakıfane cevabınızdan dolayı sizi canı gönülden tebrik eder ve halisane şükranlarımı arz ederim. Hürmet ve dualarımla…

Aciz Ahmed İslamoğlu. Mütekait (emekli) imam–hatip ve fahri vaiz. Develi / Kayseri.

“Not: “Muhterem Hocam (Ali Eren)!… Mustafa’nın dâl ve mudılliği, baba olarak bizi çok huzursuz etmektedir. Salahına dua etmekteyiz. Sizlerden de ıslahına dua istirham etmekteyiz. İcap ederse, bu kısa tebrik ve teşekkürnamemi köşenizde dipnot alarak neşredersiniz… Milyonları ifsat ve idlal etmesin… Cevabınız, fakiri pek memnun ve mesrur etti. Hak razı olsun…”
“Vaiz Babanın Teşekkür ve Üzüntüsü” Ali Eren / Yeni Mesaj,21.10.2000
Bilgi: dâl = sapık mudıl = saptırıcı idlal etmek = saptırmak, yoldan çıkarmak.

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı REDDİYELER içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Mustafa İslamoğlu’nun babası: Benim oğlan sapıttı!

  1. muvahhid dedi ki:

    Ortalıkda ehli sünnet diye dolaşmakla ehli sünnet olunmaz.ehli sünneti kendi tekelinize aldıgınızı zannedip insanları tekfir ederek de kimseyi ehli sünnetten çıkarıp ehli sünnete dahil edemezsiniz.Ehli sünnet olabilmek peygamberler gibi yaşamaya çalışmaktır.Kuranda geçen İbrahim a.s ile babası Azer arasındaki diyalog bizlere çok güzel bir bakış açısı verir.Azer Müşrikti oğlu peygamber.bu örnekten kastım İslamoğlunun babasını müşriklikle itham etmek değil her baba oğluna reddiye yapınca bunun mutlak dogru olmadığıdını ortaya koymaktır.Bu durum Cübbeli Hoca’nın köşeye sıkışınca nelere başvurduğunun açık bir delilidir.Amacım sizin gibi kabul ettiğimi toptan kabul edip red ettiğimi toptan red ederek hocaları yarıştırmak değildir.Ben de cübbeli hocadan çok istifade ettim ama kendisinin bu tür kahve dedikducuları gibi ufak tefek işlerle uğraşmaması lazım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s