ARİEL ŞARON: ŞİİLER Asla Düşmanımız Değil

 

Gerek düşünce, gerek inanış ve gerekse uygulamalar bağlamında kökenlerinden tarihin tüm kritik anlarında sergiledikleri stratejik tavırlara kadar Şiiler ile Yahudiler arasında şaşırtıcı derecede benzerlikler görünmektedir.

Özellikle İslam Dünyasına yönelik silahlı yok etme saldırılarında tarihten bu yana düşmanlarla işbirliği yapan Şiiler Lübnan’da da Filistinlilerin katledilmesinde benzer tavırlar sergilemişlerdir.  Bu işbirliğine dair en açık kanıtlar siimezhebi.com sitesinin Hizbullah dosyasında detaylı olarak yer almaktadır.

Şimdi TÜRKÇE İLK DEFA YAYIMLANAN bu ibretlik dosyamızda Ariel Şaron’un bir kitabından alıntıya yer vereceğiz. Şaron bu kitabında “Şiilerin uzak dönemde hiçbir zaman İsrail’e düşman olarak görmediğini” söylemektedir.

BİLGİLER

Eser Adı: Hatıralar

Yazar: Ariel Şaron

Mütercim: Antovan Ubeyd

Basım: Mektebet el Bisan – Beyrut

Sayfa 584′te kasap lakaplı Siyonist İsrail Rejimi sabık başbakanı Ariel Şaron bakınız nasıl bir tarihi gerçeği ifşa ediyor. Şaron; “Uzun dönemde hiçbir zaman Şiileri İsrail’in düşmanı olarak görmedim, hatta Dürzileri de…”

….Burada gördüğümüz asıl düşman Filistinli terörist örgütlerle temsil edilmektedirler…”

Şaron tıpkı Sabra ve Şatilla ile diğer Filistin mülteci kamplarında korkunç şekilde katliamlar yapan Şii Emel Hareketini öven diğer Yahudi komutanlar gibi bir hakikati dile getirmektedir…

 

İşte Lübnan’da yaşayan Filistinli binlerce mülteciyi İsraille paslaşarak vahşice katleden başkanlığını İran’dan aldığı onayla yürüten Musa Sadr’ın yaptığı Şii Emel Hareketidir. Ki şimdi Hizbullah’ın genel sekreterliğini yapan Seyyid Hasan Nasrallah da bu eli kanlı örgütün o zamanlarki Bekaa sorumlusudur?

Sünni müslüman olan Filistinlilere karşı Şii örgütlerin taşıdığı bu kin ve nefret halen devam etmektedir. Bunun en açık delili ise geçtiğimiz senelerde 15.000 civarındaki Filistinli mültecinin yerinden edilmesine sebebiyet veren,tamamen yakılıp yıkılan Nehrul Barid Mülteci kampına yönelik saldırılar sırasında Hizbullah’ın takındığı tavırdır.

Klasik ve sloganik söylevlerin dışında elinde onca güç olmasına rağmen Hüseyin Fadlallah ve Hasan Nasrallah’ın genel anlamda liderlik ettiği Şii örgütler fiili anlamda ortaya hiçbir şey koymamışlardır.

Kaynak: Islamway

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı SAPIK MEZHEPLER içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s