Diyaloğun açtığı inanç uçurumu …

Bu planın ucu derinlerdedir. Anadolu coğrafyasının ezeli ve iflah olmaz düşmanları namertliğin bütün versiyonlarını sergilemektedirler.

`Bu planın ucu derinlerdedir. Anadolu coğrafyasının ezeli ve iflah olmaz düşmanları namertliğin bütün versiyonlarını sergilemektedirler.

Tarihin derinliklerine uzandığımızda görürüz ki; bu güzelim coğrafyada Tevhid sancağının dalgalanmasından, Tevhidin bayraktarlığını yapan Müslüman Türk milletinin bu toprakları vatan tutmasından rahatsız olan, bu gerçeği bir türlü hazmedemeyen haçlı dünyası, bu milleti bu coğrafyadan sürebilmek için yakaladıkları tüm fırsatları değerlendirmişler, vahşetin her çeşidini sergilemişlerdir.

Üstümüze geldikleri her seferde, ya geldikleri gibi gitmişler ya da biraz eksilerek gitmişler ama elbette bize de olmadık zararlar vermişler, acılar tattırmışlardır.

Yüce Yaratıcımıza binlerce hamd ediyor ve elçilerine binlerce selam gönderiyoruz ki; bütün saldırılara ve ihanet planlarına rağmen;

`Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli / Ebedi yurdumun üstünde inlemeli` duası kabul olmuş ve nazlı hilal eşliğinde semalarımızı süslemeye devam etmiştir.

Cephelerde mertçe savaştan netice alamayan yaman düşmanlarımız şimdilerde namertliğin her çeşidini denemekte ve sinsi planlar yapmaktadırlar.

Bu topraklarda yaşadığı ve bu milletin birer ferdi oldukları halde zihinleri iğfal edildiği için haç ile hilali, kilise ile camiyi, ezan ile çan sesini bir tutan kitlelerin oluşmuş olması işte o yaman düşmanların hain planlarının neticesidir.

Bu sinsi planın özü; başlangıçta nura davet etmek sonunda nâra (ateşe, cehenneme) düşürmektir.

Ilımlı İslam gibi, dinlerarası diyalog gibi yeni uydurulan kavramlar sözünü ettiğimiz, nura davet edip nara düşürme tuzağının yan elemanlarıdır. İnsanları nurun peşine takıp sonrada narın rıhtımına demirlemeleri için kullanılan oltalardır.

Son seçimlerde alınan neticeler de, yıllardır nura davet edildiği halde sonunda nara düşürülen kitlelerin bir acı görüntüsüdür.

Şu satırlar ve iktibaslar Nisan 2005`te bu sütunda yayınlanmıştı:

`Diyalog meyvelerinin, itikadi ölçüleri, ehli sünnet inancını nasıl alt-üst ettiğini, bulaştığı yeri nasıl zehirlediğini anlamak için Doç. Dr. Mehmet Önal`ın şu satırlarını okumak yeterlidir zannediyorum.

Mezkur şahsiyet, `Diyalog Avrasya`nın yayın organı olan `DA` dergisinin beşinci sayısında `Sergiyev Posat ve Hacı Bayram Veli`nin güvercinleri` başlığı altında şunları yazmıştı. Sevgiyev Posat`ın, Moskova yakınlarında bir kilisenin adı olduğunu hatırlatarak, yazılanları birlikte okuyalım:

`Topkapı ve Kremlin, aynı ortak amacı taşır günümüzde. Büyük Sultanahmet Camii ile, Kurtarıcı İsa Katedrali… benzer fonksiyonu ile gülümseyiverir.

Bir manevi atmosfer yaşanırken, dünya meşgalesi ve karmaşası unutulur. Sergiyev Posat`a ulaştığınız zaman, insanda bir başka duygu zemini başlar.

Mosova`da Sergiyev Posat ile Ankara`da Hacı Bayram Veli Külliyesi… Fonksiyon açısından benzeşir.

Budapeşte`de Gül Baba`nın türbesi, Urfa`da Balıklı Göl, Ankara`da Hacı Bayram Külliyesi ve Moskova`da Sergiyev Posat… Yüce mekanlardır.`

Çanlar çalınır, ezanlar okunur. O güzeller güzeli tecelli, hangi seste bulunmaz ki.`

İşte değerli dostlar, Dinlerarası Diyalog sürecinin insanımızı getirip fırlattığı inanç uçurumu bu.

Şimdi bu zehirlenmeyi nerede, nasıl tedavi edeceksiniz?`

Şimdi zihnen ,fikren ve vicdanen zaafa uğramış, yamyassı olmuş bu kitlenin elinde bulundurduğu bütün basın–yayın organlarında seçim sonuçlarının alkışlandığını, eleştirilere anında cevap yetiştirildiğini düşünürseniz demek istediklerimizi daha kolay anlarsınız.

Ne yani, Sergiyev posat kilisesi ile Hacı Bayram külliyesini, çan sesi ile ezan sesini aynı gören bir zihniyetin, vatan topraklarının satılışından, kiliselerin açılışından, gençlerimizin boyunlarına haç asılışından rahatsız olacağını mı bekliyorsunuz?

Ağustos`ta Adana`da kar aramak gibi bir şey…

Aziz KARACA
http://www.tumgazeteler.com/?a=4279969

Reklamlar

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı DİYALOGCULAR içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s