Sözde Nakşibendi Şeyhliğinden İstifa etmiş bir Memur !! ” FERİT AYDIN”

Bu adamı sevenleri hep bu kişiyi telkin ederken ESKİ NAKŞİBENDİ ŞEYHİ ferit AYDIN diye söylemekte. Yani Şeyh, hoca vs demiyolarda isminin başına etiket olarak eski mesleğini takıyorlar. Onu sevenleri hayatını anlatırken “Çok geçmeden şeyhlik makamından çekilerek; Nakşibendî Tarikatıyla ilişkisini tamamen kesti” sözleri çok manidar.

Sanki ihaleden çekiliyormuş gibi , sanki şeyhlik devlet memurluğuymuş istifa etmiş gibi oldu bu.. Bunlarınki nasıl bir Şeyhlik ise istifa bile ediyolar .. Allah akıl fikir versin..

Bir sormak lazım. Nakşibendilik tek koldan ibaret değil. Hangi koldan ve silsilesi nedir ? Hak üzere olanların silsilesi vardır ve hak üzereyse muhakkak o silsile Rasulullah efendimize (sallalahu aleyhi vessellem) dayanır. Kendi kendine şeyhlik ilan edenlerin istifasıda hızlı olur tabiki.

Asrın müceddidi Mahmud efendi hazretleri ( Allah Teala uzun ömürler versin) Şeyhi 4 Mezhep müftüsü ALİ HAYDAR AHİSKAVİ buyurduki; ” Şu köşeye eşşeği bağlasan ben şeyhim dese muhakkak kendine mürid bulur” sözü hakaten çok manidar şimdi anlıyoruz ne demek istediğini.

Ben buraya bu kişiyi yazıyorum. Normalde kale alınmayacak birisi. Adamın videolarını izlerseniz ki ( izlemeyin derim) nakil aldığı kişiler çok. Hepde islamla uzakdan yakından alakası olmayan felsefecileri örnek almış yazılarına dökmüş. Bir İlmi olmadığını 5 yaşındaki Kuran talebesi bile anlar.

Amma velakin buraya yazmamın en büyük sebebi M. İSLAMOĞLU nun , sitesinde bu kişiye yer vermesi. Rabıta hakkında bu adamın kitabını okuyun demiş.. Abdulhamid Han’a söven birinden daha ne beklenir ki !!!!

Bu ferit aydın denen adamı araştırdığımızda M. islamoğlundan farklı olmadığını gördük… Bakın bazı sözleri ,

 

“Osmanlı dini yanlış öğretti, artık bunu bilmemiz lazım. Tasavvufu araya sokmuşşa yanlıştır demektir”
” Türkler islamı acemden almışlardır. Başlangıcı bile yanlıştır bizdeki bu dinin !!! ( haşa )

2 Cümlesi sanırım ne mal olduğunu ortaya koyuyor. Hem osmanlı düşmanlığı hemde Tasavvuf düşmanlığı had safhada.
Hatta İbn-i abidin (fıkıh Alimi) ve Evliyanın Reisi Cüneydi Bağdadi aleyhinde kitap yazacak kadar ileri giden bir şahsiyet.

Eski şeyh, felsefi araştırmacı olduğum için Herşeyi ben anladım havası var. (Allah akıl versin bu adama)

ŞAH-I NAKŞİBEND, Abdulhalik Gocduvani, imam-ı Rabbani (k.s) Cüneydi Bağdadi, vs Tüm Ehl-i İslamın kabul ettiği Bu ALLAH dostlarını inkar edip iftira atmakta. Gerçi bunu demekle belasını bulmuştur amma biz yinede uyaralım bu adama karşı.

F.AYDIN:(Evet efendim Allah,Allah diyerek zikretmek bidattir.)

Burdan bu şaşkına çok şeyler yazmak isterdim ama deymez sadece aşağıda vereceğim Ayet bu şaşkına yeter.

Ayet:«(O akıl sahipleri) öyle kimselerdir ki, ayakta, oturdukları halde ve yanları üzere (yaslanmış) oldukları halde Allah (-u Teâlây) ı zikrederler ve göklerin, yerlerin yaratılışı hakkında tefekkür ederler. (Âli İmrân Sûresi: 191»

Ayet: “Gerçekten Allah’ı , ahiret gününü arzulayanlar ve Allah’ı çok zikredenler için size Allah’ın Resulünde (Takip edeceğiniz) pek güzel bir örnek vardır.”(Ahzab S.A.21

Malumunuz Zikirle ilgili çokca Ayetler var ama fazla vaktinizi almamak için hepsini yazmadım bu Ayetler o şaşkına yeter.Konunun iyi anlaşılması için isterseniz birde Hadis okuyalım.

Hadis:(Yeryüzünde Allah Allah denilmeyesiye kadar kıyamet kopmaz.”)Ahmed bin Hanbel Müsned.

sapıtanlar.com

Reklamlar

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı DİN TAHRİPÇİLERİ içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

One Response to Sözde Nakşibendi Şeyhliğinden İstifa etmiş bir Memur !! ” FERİT AYDIN”

  1. Osmanlı dedi ki:

    Kimseye uşaklık yapmamış Osmanlı dini yanlış öğretmiş de batılı devletlerin metresi olmuş S. Arabistan ve diğerleri doğruyu öğretiyormuş!

    Şeyh Ali Haydar (ra) gerçekten de ne güzel buyurmuş bunlar hakkında.Suratlarında bile meymenet olmadığını zavallı talebeleri ve yoldaşları göremiyor mu merak ediyorum. Yoksa bu sadece dünyevi çıkarlar için yapılan talebelik midir? Resulullah’a (SAV) ve kutlu ashabına gereken edebi takınmayanların, Osmanlı’ya ve Allah’ın veli kullarına dil uzatanların kendilerine hidayet nasib edilmemişse dilleri kopsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s