HAYRETTİN KARAMAN’I PARLATMA ÇABALARI

Yahudi Ve Hıristiyanların cennete girebileceğini söyleyen, mezhepler karması için çıkardığı kitap o vaktin Diyaneti tarafından toplatılan Hayreddin Karaman’ın son günlerde parlatılmaya çalıştığına şahit oluyoruz.
   Cübbeli Hoca’nın ve Ali Eren Hoca’nın reddiyeleriyle köşeye sıkışan ve hata “niye eski defterleri karıştırıyorsunuz” diyen Karaman, Cübbeli Hoca’nın hapse atılmasından istifade parlatılmaya çalışılıyor.
Cilalayanların başında Cübbeli Hocamıza seviyesiz yakıştırmalarda bulunan Hasan Karakaya’nın başyazarı olduğu Yeni Akit gazetesi ve internet sitesi geliyor.

SAKARYA BELEDİYESİ HAYRETTİN KARAMAN’I PARLATMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ
   İşte geçtiğimiz günlerde T.C Sakarya Belediyesi, “çağın aradığı alim” sloganıyla Hayrettin Karaman’a saygı toplantısı düzenledi. Toplantıda Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren, Prof. Dr. Hacı Mehmet Günay, Prof. Dr. Faruk Beşer, Prof. Dr. Saim Kılavuz ve Prof. Dr. Mehmet Erdoğan, Hayretin Karaman’ı çeşitli yönleriyle anlattı ama kimse sapık fetvalarından bahsetmedi.

BAŞBAKAN SELAM SÖYLEMİŞ
   Kendisinin de Hayrettin Karaman’ın öğrencisi olduğunu söyleyen Sakarya Belediye Başkan’ı Zeki Toçoğlu, “Bugün hocamızı şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Program gerçekleştirilirken Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da aradı ve Hayrettin hocamıza selamlarını iletti. Başta Hayrettin hocamız başta olmak üzere programa katılan herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

GERÇEK ALİMİ KARALA, ÖTEKİNİ YAMALA
Cübbeli Hocamıza atılan iftira sebebiyle köşe yazılarında ve internet sitelerinde karalama kampanyası yapanlar “İşte gerçek alim budur” diye Ehli sünnet dışı fetva veren, Diyaloğun sadık hizmetkarı olan ve yarın “ılımlı halifelik için fetva alacakları” insanları da cilalama moduna girdiler. Anlayacağınız şu günlerde yaşadıklarımız öyle çok hafife alınacak, basit olaylar değil.

http://www.ismailaga.info

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı HAYRETTİN KARAMAN içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s