Prof. Mehmet Okuyan: “Bulursan Hıristiyan olacağım”

   İlahiyat seri imalat yapmış, ortalık Ehli Sünnet dışı görüşlerden geçilmiyor. İşte bir tane daha. Adı: Prof. Mehmet Okuyan.

   29.12.2012 (Cumartesi) günü Habertürk kanalında İsa Aleyhisselamın inip inmeyeceği tartışılıyor. Sanki bunların tartışması ile karara bağlanacak. Ehli Sünnet alimler zaten bunu bean etmişler. BURADAN OUYABİLİRSİNİZ

   Biz size çok ilginç bir noktayı aktaracağız.

   Mehmet Okuyan, kendisine gelen bir papaz ile arasında geçen diyaloğu anlatıyor. Papaz kendisine: “İsa öldü mü?” diye sorunca Mehmet Okuyan “öldü” demiş. Papaz: “Ya nasıl olur vs.” deyince Mehmet Okuyan: “İşte Kur’an! İşari de olsa bir ayet bulursan ben Hıristiyan olacağım” demiş…

   Bunu kendisi anlatıyor.

   İslam akidesine göre iman pazarlık konusu yapılamaz. Bir kimse: “Ben, şöyle olursa gavur olacağım veya ileride belki gavur olurum” derse zaten o an dinden çıkar. İman ve nikah tazelemesi gerekir.

   Gavurluk bu kadar ucuz mu? Yani bir insan nasıl olur da imanını pazarlık konusu yapar. İslam alimleri o işari mana taşıyan ayetleri izah etmişler. Ölmediği hususunda icma etmişler.

   Ayrıca İsa Aleyhisselam ile ilgili hadisleri de görmezden gelmesi, “bizimki Şam’a inecekmiş, katır da hazır bekleyecekmiş” gibi alaycı  ifadeler kullanması bu kişinin nasıl bir zihniyet taşıdığı hakkında da bizlere bilgi veriyor.

   Sadece bilelim ve uyanık olalım inşaAllah..

http://www.ihvanlar.net

Reklamlar

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı REDDİYELER içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

12 Responses to Prof. Mehmet Okuyan: “Bulursan Hıristiyan olacağım”

 1. MSK063 dedi ki:

  Selamun aleykum.insanlar ne hale girmis boyle.kufur de birbirleri ile yarisiyorlar.ALLAH celle celaluhu bizleri ve tum islam alemini muhafaza etsin.bu habere gelince soylenecek soz yok ama sunu soyleyeyim.DEMEK Kİ MEHMED OKUMUS ASLİNDA OKUMAMİS.

 2. mustafa dedi ki:

  Allah sizlerden Razı Olsun kardeşler,amin.bu sapığı dinledim dün böyle sapıkların ne söylediklerini takip edip ortaya çıkarmak vazifemiz olmalı yoksa milleti gevur edecekler,Allah çalışmalarınızı daim eylesin İnşallah..

 3. Hasan Enes SAĞIROĞLU dedi ki:

  Bu adam beni o gecesi sinir etti. Millet telefon etti de öyle haberim oldu inkarının haddi hesabı yok Allah hidayet etsin. Ulaşmaya çalıştım ama nafile tabi ama az kaldı inşaAllah. ”Cael hakku ve zeheka ‘ l Badıl..”

 4. turan dedi ki:

  Programı canlı izledim ve verdiği fetvalar çileden çıkmama sebep oldu. bu adam yaşar nuriden daha tehlikeli ve yapılmak istenen cumhur sapık görüşlü bir taraf oluşturmak, diyecekler ki cumhur ülama diyorsunuz bakın burada da bir cumhur var. bu adam tehlikesi şundan kaynaklanıyor sünneti inkar etmiyoruz diyerek söze başlıyor. inanın çok tehlikeli biri… Allah muhafaza buyursun amin…

  • rami hüzünses dedi ki:

   burada çıkan yorumların hepsini okudum. bahsedilen proğramı da sonuna kadar dinledim. yorum yapanların tamamı okuyan hocayı sapıklıkla suçluyorlar.halbuki o müslüman bir insan, hiç bir müslümanın başka müslümanı bu şekilde aşağılama hakkı yoktur. anlattıklarına katılmıyorum demeniz yeteli iken hakaret etme hakkını kim verdi sizlere, bu müslüman insanları aforoz etme yetkisini sizlere kilisemi verdi acaba? tevbe edin helallik dileyin. bu şekilde imanlı kalacağınızı zannetmiyorum.

 5. ismail dedi ki:

  Ve: “Biz, Allah’ın Resulü Meryem oğlu Mesih İsa’yı gerçekten öldürdük” demeleri nedeniyle de (onlara böyle bir ceza verdik.) Oysa onu öldürmediler ve onu asmadılar. Ama onlara (onun) benzeri gösterildi. Gerçekten onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, kesin bir şüphe içindedirler. Onların bir zanna uymaktan başka buna ilişkin hiçbir bilgileri yoktur. Onu kesin olarak öldürmediler. Hayır; Allah onu kendine yükseltti. Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir. (Nisa Suresi, 157-158)

 6. Ömer Furkan dedi ki:

  1-MEMET BEY BEN SANA İŞARİ AYET OKUMAYACAĞIM AYETİN İBARESİNİ- AÇIKÇA DELALETİN OKUYAYIM:”ŞÜPHESİZ Kİ İSA KIYAMETİN NE ZAMAN KOPACAĞININ BİLGİSİDİR.ONDA HİÇ ŞÜPHE ETMEYİN(ZUHRUF SURESİ 61.AYET).
  2-MÜTEVATİR OLAN 7 KIRAATİN BİR TANESİNDE BİLGİ MANASINA GELEN (İLİM) KELİMESİ ALAMET MANASINDAKİ (ALEM) KAVLİ ŞERİFİYLEDE OKUNMUŞTUR.MÜTEVATİR OLAN BİR KIRAAT KURANDANDIR VE MÜTEVATİR KIRAATİ İNKAR EDENİN KAFİR OLDUĞUNU BİLMEYECEK KADAR CAHİL DEĞİLSİNİZDİR HERHALDE .
  3-KURANDA ZATEN AÇIK DELİLLER VARDIR.VELEV Kİ OLMADIĞINI VARSAYSAK BİLE BU KADAR CAHİLCE BİR SÖZ SİZE YAKIŞMIYOR.NE DE OLSA PROF.OLMUŞSUNUZ YA.SİZ BÜTÜN HÜKÜMLERİ KURANDAN MI ÇIKARITORSUNUZ.PEKİ 40/1 (KIRKTA BİR)ZEKAT KURANDA YOK İNANMAYACAKMISINIZ.HALBUKİ 40/1 ZEKAT FARZDIR.SİZ YOKSA HADİSLERİ RAFAMI KALDIRDINIZ DA KURANDA VARSA İNANIRIM YOKSA İNANMAM DİYORSUNUZ.FAKAT SİZİN AKIL HOCANIZ BAYRAKTAR BAYRAKLI OLDUĞU İÇİN SADECE KURANI KABUL EDİP HADİSLERİ KİMİ ZAMAN İNKAR EDİP KİMİ ZAMANDA HADİSİ ŞERİFLERE ŞÜPHEYLE YAKLAŞMANIZA ŞAŞIRMAMAK GEREK.
  4-YOKSA ŞU

  • ömer furkan dedi ki:

   5-zuhruf suresinin 61.ayetindeki ilim kelimesi mütevatir kıraata göre alem diye de okunmaktadır.bu durumda ayeti kerimenin manası şudur: (şüphesiz İsa kıyamet alametidir).Bu işarimi ibareylemi hadi bakalım.Sayın okuyan zuhruf suresi 61.ayeti okumamışmıydınız? işari ayeti göterin hristiyan olacağım demişsiniz.lakin sizin göremediğiniz bu ayeti size yazmam hristiyan olmanızı istediğim için değil.olmamanızı istediğim içindir.yoksa bir insanın hıristiyan yaşaması bile bir müslümanı üzerken bir müslümanın hristiyan olmasını istemekten Allah’a sığınırız.inkarın size hiç bir faydası yoktur gelin bu yanlışınızı düzeltin.islama kem gözle bakanları sevindirmeyin…

 7. zeki dedi ki:

  Hocanın kıyamet, Hz. İsa ve Hz. Adem’in cennetten gönderilmesiyle ilgili vermiş olduğu bilgiler tamamen Kur-an’ı Kerimi eksik yorumlamasıyla alakalı, halbuki hadisleri referans alarak Ayetleri yorumlasa ne bizim ne de kendisinin kafası karışır.

 8. HABİB dedi ki:

  benim okuduğum ilahıyattada bu tip görüşler var. ne hadis ne ayet anlamıyolar mı deyim ne diyim. Allah bunların şerrinden korusun

 9. Anonim dedi ki:

  BU TÜR DENSİZ KENDİSİNE ALİM ELBİSESİ GİYDİRMİŞ UCUBELERE DİN İŞLERİNİN GÖRSEL YAYINDA FES ETMESİ [ACİLEN]GEREKİR .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s