Şii Haydar Baş’ı DEŞİFRE

   Türkiye’de hiç konuşulmayan, konulmasına da gerek olmayan, Şia’nın gündemi olan konuları getirip burada dillendiren Haydar Baş’I DEŞİFRE ediyoruz.

   Bir insan dün ehli sünnet olup bu gün Şia’yı Türkiye’de yaymaya çalışıyor ise bunda bir iş olduğunu anlamak zor değildir. O halde birileri tarafından bu iş için istihdam edildiğini söylemek yanlış olmaz.

   Ancak tehlike Şia’yı ehli sünnet göstererek ve ehli sünnet adına sözde deliller uydurarak savunmasıdır.

   Size bir kaç örnekle bu “dall” ve “mudil” olan zatı deşifre edelim..

HAYDAR BAŞ’IN KİTABINDAN SADECE BİR ÖRNEK

haydar bas kitabihaydar bas kitabi

Haydar Baş’ın kaynak verdiği kitap Seyyid Razi adıyla bilinen Şii alimlerinden biri sayılan Muhammed b. Hasan Musevi (359-406) tarafından yazılmış. Yani adam kitabında sahabeye hakaret etmek için Şia’yı kaynak olarak gösteriyor. Halbuki aynı kitapta Hazreti Ebubekir, Ömer ve Osman (Radıyallahu anhum) hakkında Hazreti Ali’nin bir sözü daha var, hiç onu görmüyor. Yani eğer bu kitap muteber ise işte o kitapta Hazreti Ali’ye atfedilen bir söz:

“MUAVIYE’YE MEKTUPLARI 6

Ebubekir’e, Ömer’e, Osman’a biat edenler, onlara biat ettikleri şartlarla bana da biat ettiler. Orda bulunanlardan birinin, bir başkasını seçmesi, bulunmayanın bu biati reddetmesi mümkün değil. Meşveret ancak Muhâcirlerle Ansara ait. Onlar toplandılar da birisine uydular, ona imâm dediler mi bu, Allah’ın da razı olduğu bir şey. Onların yaptığı işe razı olmayıp imâmı kınamak, yahut bir bidate uymak sûretiyle verdikleri hükümden çıkanı, çıktığı şeye bırakırlar. Fakat ısrâr ederse, inananların yoluna uymadığı için onunla savaşa girişirler ve döndüğü şeyin vebâlini de Allah, onun boynuna yükler.”

   Görüldüğü gibi kitabın işine gelen yerini alıp, işine gelmeyen tarafını da bırakıyor ancak kitap bu şekli ile kendi içinde çelişiyor zaten.

   Yazdığı kitabın bazı yerlerinde de kasıtlı olarak: “Ehli sünnetin büyük alimlerden” diyerek isim verdiği kişilerden alıntı yapıyor. Buhari Ve Müsim’i de uzunca bir hadiseden bir cümle alarak kaynak olarak göstermeye çalışıyor… Yani adama şia adına kitap yaz demişler de elinden geleni yapmış gibi bir izlenim var ortada…

Bu video da nasıl sapıttığına örnekler bulacaksınız.

CÜBBELİ HOCA’DAN TOKAT GİBİ CEVAPLAR

Reklamlar

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı REDDİYELER, VİDEOLAR içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

16 Responses to Şii Haydar Baş’ı DEŞİFRE

 1. Mustafa Kardeş dedi ki:

  Bir kaç ay önce 2 bin tiraj yapan gazete bir anda 100 bin tiraja fırladı. Eyüp camisinin önünüde şurda burda bedava dağıtıyorlar. Buda sizin bir yerlerden ayrdım ve talimat aldığının göstergesi tezi ile uyuşuyor.

  İçinde Haydar Başı övmekten başka haberde bulunmuyor. Geçen uyduruk bir anket şirketine anket yaptırmışlar Haydar başın partisi %18 çıkmış :)Bunuda gaztede manşettenv ermişlerdi.

  • Hacibayram dedi ki:

   Inanki usteki vidiyoya bakamadim,adamin gicikligi tiskindirdi beni.
   Bu Hazretlerimize iftira atan Murted… Profosorse, bende Dekanim.

   Evet Gazetesi biryerlerden destekleniyor..ve sahte milliyetci kilifinda rol oynayarak..destek nerden bilmiyoruz su anda.

 2. Taner Aslan dedi ki:

  2.videonun Son 30 saniyesi çok iyi ya

 3. Talha dedi ki:

  Buyuyunce ben de Haydar amca gibi Azebaycan Baku universitesinden 1000 dolar’a profesorluk titr’i alacagim, lisansustu ile doktora falan gibi gereksiz seylere zaman harcamaya degmez 🙂

 4. salih_agaoglu dedi ki:

  bu sapık youtube de bir videoda hz isa a.s inse benim müridim olur diyecek kadar sapıklıkta zirveye ulaşmış bir kimsedir ..
  Mevla ıslah eylesin ıslahı mümkün değilse şerrinden ümmeti emin eylesin..
  her hafta ehli beyt sempozyumları kafasına göre anlatıyor orada…
  ikinci bir hezeyan daha,çirkin ötesi bir düşüncesinde ise..
  katil esed haşa.bu zamanın hz hüseyini rha.imiş…
  bunun peşinden gidenleri mevla uyandırsın bu gafletten bu millet bir şeye saplandımı neden geri dönemez anlayamıyorum.

 5. Hacibayram dedi ki:

  12 mayis 2013 sahsin Sahip oldugu “Yeni Mesaj” gazete mansetine baktinizmi?

  Reyhanli terorden bir haber YOK..Halbuki Butun Gazeteler bu cirkin olayi mansetliyor..

  • mert dedi ki:

   Onu bırak banyas katliamında bile esedi aklamaya çalışıyorlar. tam bir deccal bu adam.

   • Hacibayram dedi ki:

    Evet Kardes ertesi gun manset yapacakmis goya, 13 mayis 2013 yeni mesaj Manseti..ELESTIRMEK icin ve esede destek icin..ondan desene ilk gun manset yapmamis.

 6. yahya dedi ki:

  selamun aleykum,bu haydar denen kisi yine rengini belli ediyor velakin simdi oyle bir cemaat varki rengini anlamak ilmi zaruriyi bilenin bile en az 5-6 yilini alir!habesiler veya ahbaslar denilen topluluk dikkat edin su an ulkemizdede varlar adana ,mersin ve civarlarinda Allaha emanet olun.

 7. Baki Bektaş dedi ki:

  Geçen bir videoda gördüm Mustafa Kemal 7 yaşıdan kuranı hatmetmiş 8 yaşında hafız olmuşmuş. nerden bulduysa bu bilgileri. Utanmasa 9 yaşında keramet gösterdi 10 yaşındada evliyalıık mertebesien yükseldi.

 8. ben dedi ki:

  Bu s… adam eğer rus ajanı değilse ben de ben değilim. Geçen televizyona çıkmış güya kurandan ehli beyte delil gösterirken kuran da olmayan ayet ve manalarla delil getirmeye çalışıyordu. Bu s… adam bırakın şiayı galatı şiayı aratmıyor.

 9. cem dedi ki:

  EN ÇOK DAĞITILAN ZAMAN GAZETESİ ADIYLA BİLİNEN VE İÇİNDE ALLAH(C.C)ADINA YALAN UYDURULAN BİR GAZETENİN VARLIĞINI UNUTMAYALIM

 10. ben dedi ki:

  Şia tam gaz ilerliyor. Bu hızla giderse belki bir kaç yıl sonra bu ülkede sünni kalmayacak. Şu anda güneydoğu da ve güney illerinde her türlü propaganda ile eşkere çalışıyorlar ve biz derin bir gaflet uykusundayız. Ehli sünnet kendi arasındaki ihtilafları bir tarafa bırakıp en kısa zamanda birleşip ilim ile irşada hız kazandırmalıdır. Böyle giderse gelecekten korkulur. Çocuklarımızın geleceği, dini islamın geleceği bu zalimlerin ellerinde şekillenir. Allah islama ve müslümanlara yardım etsin. Dünya üzerindeki islamla olan tüm savaş ehli sünnet ve diğerleri arasındadır. Ey kardeşler çalışın…

 11. Mustafa Hayri dedi ki:

  Cübbeli hocanın dediği gibi Şeyhliği sahtedir. Şeyhi Hayri öğüt bunu tarikatten kovmuştur. Hayri baba yerine 9 halife bırakmıştır bunların içinde Haydar baş yoktur. Hayri baba vefat edince kendi kendini şeyh ilan etmiştir. Tarikatın imkanlarına konmuştur. Basit bir öğretmenken bu günkü 4 karı ve servetine konmuştur. Dilenirse Hayri babanın halifeleri ve vasiyeti internetten bulunabilir. Bu söylediklerim teyid edilebilir.

  Halife Listesi:
  http://www.muridan.com/kutbu-l-rifn-gavsu-l-vsiln-seyh-seyyid-haci-mustafa-hayri-baba-k-s-_h15.html

  http://www.muridan.com/hayri-baba-k-s-hazretlerinin-adini-kullanan-bazi-kimselere-dikkat-_h739.html

 12. abdurrahman dedi ki:

  3 -5 tencere satacağım diye dinini değiştirir.amacı ülke yönetmek değil müslümanları bölüp parçalamak

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s