Ankara Üniversitesi İlahiyattan Hüseyin Atay

   Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim(!) üyesi olan Hüseyin Atay’ı deşifre ediyoruz… Sizlere düşüncelerinden sadece birkaç örnek verip takdiri yine size bırakacağız…

   Sitesinde “Şimdi müslümanların ilerlemesi için tekrar idealistlerin hakim olması, İslam’da yeni bir hareketin başlaması, İslam’ı yeni zamana göre yeniden anlama ve yoruma tabii tutma zorunluluğu doğdu.” diyerek başladığı saptırma hareketi soru cevap kısmında şekilleniyor:

MEZHEPLERE BAĞLANMA GEREĞİ YOKMUŞ!

   Soru: bana hangi mezhebe baglisin diye soruldugun ilk olarak “ben bir mezhebe bagli degilim ben müslümanim diyorum” ve buna bagli olarak uyacagim görüsü mezheplerin görüsleriyle kiyasliyor ve bana göre kurana ve sünnete hangisi daha uygunsa onunla amel ediyorum ,bunda bir sakinca varmidir ?bir mezhebe baglanmak sart midir? Kişi mezhep görüşlerinden kolayına geleni seçebilir mi?mezhep nedir ?Allah razi olsun

Cevap

   Hiç bir mezhebe bağlanma gereği yoktur, en iyi cevap Müslüman olmasıdır, Kur’an’ın da istediği cevap budur, İslami anlayışa da uygundur.

“Ben, doğrusu müslümanlardanım” diyen kimseden daha güzel sözlü kimdir? (Fussilet 41/33)

ALTIN YÜZÜK HELAL MİŞ!

SORU: Evli erkeklerin altın yüzük takmasında bir sakınca varmıdır? Erkeğin sağ eline yüzük takması sünnetmidir?

Cevap

Sakınca yoktur. Sünnet değildir.

NAMAZLARI CEM

Soru: Sayin hocam. Hanefi mezhebini benimsiyorum. Acaba Yolculukta cem yapmam caiz midir?

Cevap

Öğle ile İkindi ve Akşam ile Yatsı ile hem yolculukta hem de evde aynı zamanda kılmak caizdir.

KADER İNKARI

sayın hocam ben sızın hemserınızım aynı zamanda sızın hayranınızm.hocam benım kafama kaza ve kader konusu takılmaktadır.Bu konuyu bıturlu cozumleyemıyorum sız bu konuda en buyuk calısmayı yapmıs dın adamısınız bu konuda sızın sahsı fıkrınızı ogrenmek ısterım.sagolun

Cevap

Kadere iman etmek Kuranda yoktur. Kurana Göre İman Esasları kitabımda yeterli bilgi var.

KANDİL GECELERİ

sayın hocam;sizden öğrenmek istediğim kandil gecelerinin Kurandaki durumu.Benim Kurandan anladığım kadarıyla sadece Kadir Gecesi nin olduğudur.Eğer sadece kadir gecesinden bahsediyorsa diğer gecelere verilen bu kutsallık niye.Diğer islam ülkelerinde de bizim gibi böyle kandil geceleri kutlanıyormu,eğer kutlanmıyorsa acaba biz ne yapmaya çalışıyoruz.Kuranın bize vermiş olduğu feyz ve bereket azmı geliyorda sürekli ilavelere başvuruyoruz.İyi günler hocam.

Cevap

Kuranda kandil gecelerinden bahsedilmez. Kadir gecesi var, onu okuyun

SONUÇ: Gördüğünüz gibi alimlerimiz bir konuda özellikle fetva verirken delillere dayanmaktadır. Ancak inkar edenler hiçbir delil ortaya koyamamaktadır.

   Elimizden geldiği kadar sizlere İlahiyat çevresinde tahrif hareketi içerisine girişenleri deşifre etmeye çalışıyoruz. Deşifre edelim ki, hem meydanın boş olmadığını bilsinler hem de Müslümanlar bunlara aldanmasın… 

http://www.ihvanlar.net

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı REDDİYELER içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

10 Responses to Ankara Üniversitesi İlahiyattan Hüseyin Atay

 1. ali dedi ki:

  BUSAHIS MİRACI BERAATIDA İNKAR MI EDİYOR ONUN ENSESİNİN ARKASINDA TURK KEMİGİ CIKINTISI VARMI BAKMAKLAZIM

 2. ali dedi ki:

  OSAHIS İSRA SURESİNİ İYİ OKUSUN BAŞKA GECE VARMI YOKMU İYİBAKSIN

 3. Mustafa dedi ki:

  ALLAH razı olsun. Ben birşey sormak istiyorum.. Madem buralarda tehlike var.. Neden sizler ünversitelere, yada devletin belli kurumlarında söz sahibi olup doğruları insanlara tebliğ etmek istemiyorsunuz?

  Birşeyide sizlerin görmesi gerekmez mi. Dışarıdan olmuyor bu işler. İçeri girin müftü olun, diyanet başkanı olun, ilahiyatcı olun dogruları aktarın. İnsanlar bölünüyor bu şekilde.

  • Farkındalık dedi ki:

   İstemediklerini nereden biliyorsunuz?

   Oralara girmek için taviz vermek gerekebilir ve maalesef en başta giyim problem olabilir.
   Bir de kadın erkek karma bir ortamda bulunmak istemeyebilirler.

   Ayrıca benim inandığım bir şey var ki o da; maalesef bu şekilde faydalı işler yapayım derken o ortamlarda bırak birilerini düzeltmeyi, kendinden bile olabiliyorlar.

 4. Ömer dedi ki:

  Ankara İlahiyat Fakültesi’nde böyle sıkıntılar varmış.Çevremden sürekli duyuyorum.Hatta tanıdık bir Hocama sordum Ankara ilahiyat en son okuyacağın üniversite olsun dedi.

 5. Taner Aslan dedi ki:

  Aslında suç bizde.Hiçbir şeyden haberdar olmadan televizyon, yemek, yatak üçgeninde yaşarsak böyle insanlar çıkar.Sonra soru sorarsın onlarda sana böyle cevap verir.

 6. Can dedi ki:

  Hüseyin görgülü diye biri varmış dokuz eylül üni.de.Kadir Mısıroğlu hakkında konuşmuştu o sapığın yanlış hatırlamıyorsam en fazla 3 hafta önce.Kadir Mısıroğlu’nun o sohbetini de yayınlarsanız daha fazla kişi bilgilenir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s