Allah’ın kafir oldu dediklerine Hayrettin Karaman olmadı diyor

   Diyalog uğruna rezil olup bütün ilmi kariyerini çöpe atan Hayrettin Karaman’ın skandal kitabı Polemik Değil Diyalog hakkındaki reddiyeyi BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ.

   Bu batıl görüşlere başta Cübbeli Hoca olmak üzere ehli sünnet alimler tepki vermiş ve kitap piyasadan kaldırılmıştı.

   Şimdi izleyeceğiniz videoda ise kitaptan okunan bir bölüm dinleyenleri şok ediyor… Bunun söyleyenin kim olduğu önemli değil çünkü kitabın kendisinden okuyor…

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı REDDİYELER, VİDEOLAR içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

8 Responses to Allah’ın kafir oldu dediklerine Hayrettin Karaman olmadı diyor

 1. turan dedi ki:

  Ama diyanet bu adama tefsir yazdırıyor nasıl iş. Bu konuyu gündeme tekrar getirmelisiniz hocalarımız diyanetin yaptığı bu hatayı daha fazla gündeme getirmeli. bu adam tefsir hazırlıyor diyanete.

 2. Taner Aslan dedi ki:

  “Diyalog uğruna rezil olup bütün ilmi kariyerinin çöpe atan Hayrettin Karaman” demişsiniz konunun giriş cümlesinde..Ne diyor Kadir Mısıroğlu “İlim seni doğru yolda götürmüyorsa allame olsan ne fayda”.

 3. recep dedi ki:

  bunlar nasıl bu hale düştü anlamıyorum…………………….

 4. samsun dedi ki:

  BU NASIL BİR CESARETTİR İNSAN KENDİNİ NE ZANNEDİYOR.
  HİÇ Mİ ALLAH KORKUN KALMADI DİNLEDİĞİM ZAMAN TİKEN TİKEN OLUYOR
  BUNLARI DİNLEMEK BİLE ŞİRKTİR YA…

 5. -meczub- dedi ki:

  diyanet devlet parasıyla diyalogculara meal tefsir hazırlatıyorsa devletin resmi politikası dinde reformdur.peki ilk diyalogculardan dinleri birleştirme safsatasında öne çıkan kim cemalettin afgani.cemil çiçek in üniversitede tez çalışması afganidir.cemil çiçek , ahmet davutoğlu,ali babacan,ülker ailesi kırım karay yahudileridir.devlet tarafından diyalogun arkasında bir numara cemil çiçektir.diyanet geçenlerde ahmet hamdi akseki camii açtı.peki neden akseki diye sormazlarmı adama.cevabıda vereyim cemaleddinin eserlerini türkçeye çevirmesinden dolayı olmasın.karay yahudileride kendi arasında evlenir davutoğlu nun kızı ile sabri ülkerin torunu evlidir.

 6. yasin dedi ki:

  Nereden nereye dün aşağıdaki konuşmasında İslami hizmete katılmayanı bile İmanı zayıf olarak niteleyen Karaman bugün Peygamberi bile aradan çıkartıyor.

  “”Bir insanın Müslüman olup da islama hizmet kavramı üzerinde durmaması ve bu kavram üzerinde fikir ve bilgi sahibi, şuur sahibi olduktan sonra, İslam hizmetine katılmaması ve bazı yazıhanelerde, duvarlarda gözümüze çarpan, o mahalleri süsleyen, şu hepimizin bildiği levhadaki cümleyi her gün nefsi için tekrarlamaması “Bugün Allah için ( İslam için )ne yaptın?” sorusunu kendisine sormaması mümkün değildir. Bu bizi MÜSLÜMAN KILAN “LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDÜN RESULULLAH” cümlesini şuurlu olarak ifade ettikten sonra, hemen onu takip etmesi gereken düşünce, şuur ve amel hareketidir. Bunlar olmadan yani İslam hizmeti üzerinde durmadan, düşünmeden ve ona katılmadan MÜSLÜMANLIK olmaz.””
  Hayreddin Karaman 24 Ekim 1993 Kütahya Ensar Vakfı açılış konuşması

  Allah ( C.C. ) kalplerimizde imanımızı sabit kılsın. Kabir azabından ve Cehennem ateşinden korusun. Cennetine direk giren kullarında eylesin. ( Amin )

 7. tarkan dedi ki:

  HAYRETTİN KARAMANIN 19 MAYIS 2013 DEKİ KÖŞE YAZISINDA POLOMİK DEĞİL DİYALOG ADLI KİTABINDAN ALINTILAR YAPMIŞ USLUBA BİR BAKINIZ YA…! YAZILARINDA BUNA BENZER ÇOK ÖRNEKLER VAR GENEL OLARAK SAPITTIĞINI YANLIŞLIĞINI BİR KENARA KOYUN..USLUPDA DA SAPITMIŞ. HAYRETTİN KARAMANIN USLUNUNA BAK…
  ”Ben, Hz. İsa’nın niteliklerini şu veya bu mezhepteki bir Hıristyan kardeşimin anladığı gibi anlamayabilirim. Çünkü ben Müslümanım zaten. Ama ben Hz. İsa’ya piç demiyorum, Hz. İsa’ya sahtekâr demiyorum, Hz. İsa diyorum. Allah’ın sevgili bir kulu diyorum, Peygamberi diyorum ve Allah’ın O’na çok müstesna mucizeler lütfettiğine inanıyorum. Bir Müslüman olarak, benden bu kadar. Ancak illa da ‘Sen de Hz. İsa’nın İbnullah (Allah’ın oğlu) olduğunu kabul et’ dememek lazım, yani onu zorlamamak lazım’ (s. 34).
  Ben, şimdi ‘Hz. İsa peygamber değildir,’ desem, bundan, Îseviler alınmaz mı? ‘Peygamber değil, sahtekârın biri hatta babası da belli değil,’ desem, bu hoşlarına gider mi? Gitmez. Peygamberimiz için de ‘yalancı’ diyen bir Hıristyan, bir Musevi ile bir Müslüman diyalog yapamaz ve birarada bulunamazlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s