Mustafa İslamoğlu söylemde ve uygulamada çelişiyor!

Mustafa İslamoğlu’nun takke ve sarık hakkında “bidat ve dinde yoktur” gibi hezeyanlarını daha önce sizlere aktarmıştık.. Önce o videoyu bir izleyelim:

BİD’AT DİYORDU KENDİ TAKIYOR

mustafa-islamoglu-desifre-2

mustafa islamoğlu - mustafa islamoğlu

    İhsan Eliaçığın Miraç yoktur deyip milleti Taksim’e miraç kutlamaya çağırması gibi, (BURADAN BAKABİLİRSİNİZ) Mustafa İslamoğlu da sarık takke İslam’da yoktur, bid’attir deyip kendisi takıyor…

   Şu halde Mustafa İslamoğlu için 3 seçenek vardır:

1- Dediği gibi takke takmak bid’at ise kendisi bir bid’atçidir ve dinden olmayan bir şeyi yapmaktadır.

2- Bid’at değil ise halkı bid’at diyerek yanlış yönlendirmiş olması onun nasıl bir dava adamı olduğu hakkında (takipçilerine) bilgi verir.

3- Her halükarda söylediği ile çelişmektedir…

TAKKE TAKMASI KÖTÜ MÜ?

   Bazı kardeşlerimiz: “Ne güzel işte takke takmış, kötü mü yapmış” diyebilir. Burada önemli olan husus şudur: İslamoğlu takke ve sarık gibi İslam şiarının dinde yeri olmadığını, bid’at olduğunu söylüyor. Eğer bu inançta ise kendisi niye yapıyor? Yok bu düşüncesinden dönmüş ise neden bunu izhar etmiyor? Halkı neden yanlış yönlendiriyor? Takipçilerini neden ateşe atıyor?

   İnsan, dini meseleleri anlatır ama yapamayabilir. Mesela sadakanın faziletini anlatırsınız ama sadaka vermiyorsanız kimse “neden sadaka vermiyorsunuz?” demez. Aynı şekilde sarık takmanın faziletini anlatıp kendiniz takmayabilirsiniz. Kimse size “neden takmıyorsun” diyemez. 

   Veya bir insanı sevmiyordunuz, sevmeye başladınız. Eleştiriyordunuz, savunmaya başladınız. Buna da kimse karışamaz.

   Ama kalkıp, bir İslam nişanını (alametini) “bu dinde yoktur” dedikten sonra kendiniz yapıyorsanız soru işaretleri ardı ardına belirir ve üzerinize yıkılır, altından kalkamazsınız…

http://www.ihvanlar.net

Reklamlar

About ismailaga

Rahmetin Sanal Alemdeki tecellisi
Bu yazı REDDİYELER, RESİMLER içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

8 Responses to Mustafa İslamoğlu söylemde ve uygulamada çelişiyor!

 1. Taner Aslan dedi ki:

  Sevgili kardeşlerim.Yaptığınız haberlerle adeta ufkumu açtınız.ALLAH razı olsun.Bu tür insanların ipliğini pazara çıkarttınız , bizi bilgilendirdiniz.Şahsen ben sizle tanışmadan önce Ehli Sünnetin ne olduğunu bilmiyordum.Sizden isteğim bu tür haberlerin yanında ilmi haberlerde yapmanız.Yapıyorsunuz da biraz daha çoğaltmanız yönünde bir isteğim var.Haberini yaptığınız adamın ne olduğunu , babasının Ali Eren hocaya yazdığı mektuptan ve 1980 ‘deki yargıtay tarafından onaylanmış olaylardan anlıyoruz.Bunların ipliğini pazara çıkarmaya devam edeceksiniz ki etmelisiniz.Bunun yanında da bir ilmi konuyu anlatırsanız şahane olacak.Mesela namazdaki edepleri kabirdeki soruları ahiret hayatını itikad meselelerini ince ve ayrıntılı olarak lütfen anlatın.Bizim öğrendiklerimiz biraz yüzeysel.Herkese de güvenemiyorum.Lütfen Yanlış anlamayın beni.ALLAH sizden de bizden de razı olsun.

  • Can dedi ki:

   Taner Aslan Bey,ben size İsmailağa Cemaati’nin Çok değerli Hocalarının Sohbetlerini Dinlemenizi Öneririm.Örneğin:Cübbeli Ahmet Hoca,Mustafa Özşimşekler Hoca.

 2. MUSTAFA DURMUŞ dedi ki:

  ALLAH cc kendi ağızlarıyla kalplerindeki asıl niyeti ifşa eylesin .. Bizlerede örmeyi nasip eylesin .. Tıpkı AZİZ BAYINDIR gibi. sonlarına az kaldı.. RABBİM bunlar karşısında sessiz kalmayan dal ve mudıl olanların karşısında kalbinde imanın nuruyla reddiye yapan tüm hocalarımızdan razı olsun ve sayılarını çoğaltsın.. AMİN..

 3. Mesut YILMAZ dedi ki:

  Allah razı olsun. Belki Hayrettin Karmana’da olduğu gibi tövbe etmiştir. Kendisini takip etmiyorum, belki beyanatlarıyla bu durumu açıklamıştır.

 4. siyasi molla dedi ki:

  İslamoğlunun kafasındaki bizim takkelerden değil, her halde -kipa- yani yahudi takkesi… zaten siyonistlerden beslenenlerin içi dışı onlara benzer….

 5. Farkındalık dedi ki:

  Kal lisanı ile yaptığı hatayı, hal lisanı ile düzeltmiş diyelim.

  Belki babasının, oğlunun ıslahı için istediği dualardan edilenler ve yine babasının oğluna ettiği dualar kabul oluyordur. Ne kadar kızarsa kızsın o onun evladıdır. Takipçilerinden ziyade ilk kendini ateşe atmış olmuyor mu? Bu fotoğraflar nereden alındı bilmiyorum da takipçileri de görüyordur herhalde. Böyle sert çıkmışken “kendisiyle çelişiyor” derler deyip, gurur yapıp nefsi davranmaması, hatasında ısrar etmemesi güzel bir şey.

 6. barış türk dedi ki:

  Düzeldiği falan yok. daha geçen vahyin otoritesi mi rivayetin otoritesi mi seçim yapın diyordu. yani ona göre tüm mezhepleri hadisleri bırakalım açalım kuranı tamam. anlamadığımız yerde islamoğlunun “ben” merkezli yorumlarıyla amel edelim. Allah ıslah etsin.

 7. Enes Kurt dedi ki:

  Takke dinde vardır.Hz Muhammed (sav) Efendimiz sarık takardı.Mustafa İsmailoğlu zaten dinde yok.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s